Siirry sisältöön
Kulttuuri ja taide, Stand-up, Teatteri ja muu esittävä taide

Huonosti käyttäytyvät äidit -stand up soolo


Johanna Tohnin Huonosti käyttäytyvät äidit rikkoo rajoja ja riemastuttaa. Saako lapselle sanoa rehellisesti mitä hänestä ajattelee?

Ajankohta:

Osoite:

Keuruu

Keurusseläntie 134, 42700 Keuruu, Suomi

Hinta:

Hinta sisältää palvelumaksun, siihen lisätään lippu.fi käsittelymaksu n. 1,68€ Peruslippu 28€ (lippukauppaan Lisätiedot-linkistä)
Hinta sisältää palvelumaksun, siihen lisätään lippu.fi käsittelymaksu n. 1,68€ Eläkeläinen, työtön, varusmies 26€ (lippukauppaan Lisätiedot-linkistä)

Järjestäjä:

Aaja Media / Improruletti
info@aajamedia.fi
040 4826 853
https://www.johannatohni.fi/huonosti-kayttaytyvat-aidit/

Google Calendar

Johanna Tohnin Huonosti käyttäytyvät äidit rikkoo rajoja ja riemastuttaa

Saako lapselle sanoa rehellisesti mitä hänestä ajattelee? Entä jos tuo ajatus ei ole kaunis eikä kasvatusstandardien mukainen? Saako äiti käyttäytyä huonosti? Entäs isät? Vieläkö heitä ylistetään osallistumisesta arkeen? Muun muassa näitä ja monia muita vanhemmuuteen liittyviä asioita riepotellaan väkevällä huumorilla stand up -esityksessä Huonosti käyttäytyvät äidit.

Johanna Tohni kuljettaa tarinoita taitavasti limittäin ja päätyy mitä uskomattomiin oivalluksiin sekä omasta äitiydestään että äitisuhteestaan, isän roolia unohtamatta. Johannalla on kokemusta ydinperheestä, yksihuoltajaäitiydestä sekä uusperhekuvioista, ja kaikista näistä kuullaan osuvaa analyysiä ja käsittämättömän hauskoja arjen tilannekuvia.

Stand up -koomikko Johanna Tohni on kiertänyt stand up -lavoja jo vuodesta 2012. Hänet on voinut nähdä mm. Nelosen Stand up! -ohjelmassa tai TTT-klubin suosituissa esityksissä Mars vs. Venus? ja Mars vs. Venus? 2 – Uusintaottelu. Johanna on myös All Female Panelin jäsen.
Huonosti käyttätyvät äidit on esitetty TTT-klubilla Tampereella täysille katsomoille. Nyt esitys nähdään kesän aikana viimeistä kertaa, sillä syksyllä on vuorossa Tohnin uusi stand up -soolo.

”Johanna Tohni on puhjennut kukkaan. Huonosti käyttäytyvät äidit on hauska, raikas ja ajatuksia antava.”

”Lasten kasvattaminen ei ole ihan sitä ollut, mitä elokuvissa luvataan. Tämä huumoriin paketoitu vertaistuki tuli kyllä tarpeeseen!”

”Illan jälkeen oli tosi kevyt mieli, ilmeisesti myös muilla on välillä vähän vaikeeta vaikka siitä ei puhuta. Nauroin itseni tärviölle.”

Muut tapahtumat